Zwrot za zakup urządzenia fiskalnego

Każdy podatnik nabywający po raz pierwszy urządzenia fiskalne, może ubiegać się o dofinansowanie – dotyczy to również kasoterminali iPOS duet! Maksymalny zwrot jaki możesz otrzymać to 90% ceny urządzenia, ale nie więcej niż 700 zł netto. W przypadku kiedy kupujesz więcej urządzeń, przysługuje Ci zwrot dla każdej zakupionej kasy. Ulga na zakup dotyczy zarówno płatników podatku VAT, jak i podatników zwolnionych z VAT. Niezbędne czynności musisz zacząć jeszcze przed dokonaniem fiskalizacji.

Aby otrzymać zwrot:

  1. Złóż zawiadomienie o liczbie kas i miejscu ich używania do swojego Urzędu Skarbowego. Zawiadomienie musi zostać złożone przynajmniej jeden dzień przed dokonaniem fiskalizacji – możesz je wysłać listem poleconym (liczy się data wysłania), bądź złożyć osobiście. Tu znajdziesz link do zawiadomienia.
  2. Dokonaj fiskalizacji w wyznaczonym terminie.
  3. W ciągu 7 dni od daty fiskalizacji zgłoś do Urzędu Skarbowego rozpoczęcie ewidencji sprzedaży. Odpowiedni formularz jest załączony w pudełku z urządzeniem i zostanie wypełniony przez serwisanta przy okazji fiskalizacji. Tu znajdziesz link do wzoru poprawnie wypełnionego zgłoszenia.
  4. Jeżeli nie jesteś płatnikiem VAT wypełnij odpowiednio wniosek. W odrębnym przypadku  niezbędnym jest uwzględnienie zakupu kasoterminala w deklaracji VAT 7. W kolejnym kroku wyślij dokument do swojego Urzędu Skarbowego.

Po złożeniu wymaganych dokumentów oczekuj na odpowiedź ze swojego urzędu skarbowego z końcową informacją. 

Masz więcej pytań? Wyślij zlecenie

0 Komentarze

Komentarze do artykułu są zablokowane.