Zmiana serwisu

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących, w każdym momencie możesz zmienić firmę prowadzącą serwis kasoterminala.

Zmiana serwisu

Aby zmienić serwis:

  1. Zweryfikuj, czy wybrana przez Ciebie firma posiada aktualne uprawnienia serwisowe.
    • W tym celu możesz skorzystać z ogólnopolskiej wyszukiwarki uprawnień serwisowych. Po wpisaniu numeru uprawnień serwisanta (w formacie "iPOS nnn" - gdzie "nnn" oznacza numer uprawnień) i kliknięciu przycisku "znajdź" zostaną wyświetlone modele urządzeń produkowanych przez iPOS oraz data ważności uprawnień.
  2. W ciągu pięciu dni od dokonanego wyboru, wyślij na adres pomoc@ipos.pl informację o zmianie przez Ciebie firmy serwisującej, podając w niej swoje dane, nazwę oraz NIP nowego serwisu, numer fabryczny urządzenia, którego zmiana dotyczy oraz datę zmiany. 

 Jeżeli dopełnisz powyższych formalności, poinformowaniem Twojego urzędu skarbowego zajmie się już nowy serwis, my natomiast przekażemy odpowiednią informację do poprzedniego serwisu.

 

Pamiętaj!

  • W momencie wyboru nowego serwisu, musi on posiadać aktualne uprawnienia na posiadany przez Ciebie model kasoterminala (iPOS duet FV EJ, iPOS smart, iPOS smart+).