Obsługa urządzenia

Wstęp

Kasoterminal iPOS smart + jest urządzeniem, stworzonym w oparciu o najnowsze rozporządzenie dot. kas fiskalnych online. Przejrzysty interface oraz prosta obsługa aplikacji, sprawi że Twoi sprzedawcy oraz klienci będą zachwyceni. Posiadając nowoczesny design, idealnie komponuje się ze świetnie stylizowanymi  punktami sprzedaży. Jego niewielki rozmiar zawsze jest atutem, gdyż na blacie pozostanie więcej miejsca. Dodatkowo możliwość konfiguracji koloru obudowy, pozwoli Ci wyróżnić się wśród konkurencji np. na targach!

 

Budowa urządzenia

Kasoterminal jest urządzeniem, który składa się z trzech elementów: tabletu (górna część), drukarki fiskalnej (dolna część) oraz terminala płatniczego. Wszystkie trzy elementy komunikują się ze sobą bezprzewodowo. Jedynie terminal jest podłączony do drukarki, celem zapewnienia źródła zasilania.

 

Tablet

Jest mózgiem naszego rozwiązania. Tutaj wgrana jest nasza aplikacja sprzedażowa oraz steruje on drukarką fiskalną, przekazując dane które mają zostać wydrukowane. Dzięki wyświetlaczowi o przekątnej 10" obsługa sprzedaży, szczególnie w lokalach gastronomicznych jest bardzo wygodna. Możliwość wprowadzenia listy ulubionych produktów, jeszcze bardziej przyspieszy obsługę klientów. Tablet wyposażony jest w standardową baterię, którą należy ładować dołączoną do zestawu ładowarką. W każdym momencie możesz zdjąć go z podstawki i podejść do stolika, aby przyjąć zamówienie. Maksymalna odległość pracy tabletu od drukarki wynosi około 10 m. Dodatkowo dzięki popularnemu oprogramowaniu Android, masz możliwość zalogowania się w każdym momencie do platformy iPOS web przez przeglądarkę, bez konieczności opuszczania stanowiska pracy.

Terminal

Terminal zapewnia ponadto obsługę płatności kartami i został wyposażony we wszystkie niezbędne czytniki do obsługi kart magnetycznych, chipowych oraz zbliżeniowych.

Drukarka

Drukarka fiskalna, która jest jednocześnie spodem urządzenia, jest najwyższej klasy urządzeniem fiskalnym, spełniającym wymogi Ministerstwa Finansów. Otrzymało ono homologację Głównego Urzędu Miar potwierdzając zgodność z wymogami fiskalnymi online w Polsce.

Urządzenie posiada wbudowany, kolorowy wyświetlacz, który na bieżąco przekazuje informacje o rejestrowanych produktach. Dzięki wbudowanym stykom w podstawce, terminal ma zapewnione stałe zasilanie, w momencie gdy leży na swoim miejscu. Panel złącza znajdujący się na spodzie części fiskalnej umożliwia podłączenia sieci ethernet, szuflady na gotówkę, wagi lub czytnika kodów kreskowych.

Drukarka została wyposażona w moduł GSM, dzięki któremu bez dodatkowych opłat sprzęt będzie miał dostęp do sieci internetowej. Jeżeli zasięg jest niedostateczny, do drukarki można podłączyć opcjonalną antenę zewnętrzną wzmacniającą sygnał lub przewód ethernetowy RJ-45 z dostępem do własnej sieci. Sam mechanizm drukujący jest wyposażony w obcinacz, dzięki czemu nie ma konieczności ręcznego odrywania paragonów.

Większość czynności związanych z obsługą drukarki odbywa się poprzez aplikację na terminalu, jednak w pewnych przypadkach niezbędna jest obsługa za pomocą panelu drukarki i przycisków znajdujących się pod panelem np. do wymiany rolki papieru.

asd.png

mceclip2.png

 

mceclip0.png

Włączanie i wyłączanie

Część fiskalna

Włączanie

  1. Upewnij się, że kasoterminal jest podłączony do zasilania.
  2. Na drukarce fiskalnej, pod wyświetlaczem dla klienta, naciśnij przycisk po lewej stronie wyświetlacza i przytrzymaj go przez około 2 sekundy. 

Wyłączanie

  1. Na drukarce fiskalnej, pod wyświetlaczem dla klienta, naciśnij przycisk po lewej stronie wyświetlacza i przytrzymaj go do momentu wyłączenia urządzenia ( około 3 sekundy).

Tablet

Włączanie

  1. Upewnij się, że tablet jest podłączony do zasilania.
  2. Przytrzymaj przycisk pojedynczy przycisk umieszczony na obudowie przez około 3 sekundy.

Wyłączanie

  1. Przytrzymaj przycisk pojedynczy przycisk umieszczony na obudowie przez około 3 sekundy.
  2. Postępuj zgodnie z dalszymi poleceniami.

Filmik opisujący budowę urządzenia