Obsługa urządzenia

Wstęp

Kasoterminal iPOS smart jest urządzeniem, stworzonym w oparciu o najnowsze rozporządzenie dot. kas fiskalnych online. Przejrzysty interface oraz prosta obsługa aplikacji, sprawi że Twoi sprzedawcy oraz klienci będą zachwyceni. Posiadając nowoczesny design, idealnie komponuje się ze świetnie stylizowanymi  punktami sprzedaży. Jego niewielki rozmiar zawsze jest atutem, gdyż na blacie pozostanie więcej miejsca. Dodatkowo możliwość konfiguracji koloru obudowy, pozwoli Ci wyróżnić się wśród konkurencji np. na targach!

 

Budowa urządzenia

Kasoterminal jest urządzeniem, który składa się z dwóch elementów: terminala płatniczego (górna część) oraz drukarki fiskalnej (dolna część). Oba elementy połączone są ze sobą bezprzewodowo, za pomocą własnej sieci Wi-Fi.

 

Terminal

To urządzenie jest mózgiem naszego rozwiązania. Tutaj wgrana jest nasza aplikacja sprzedażowa oraz steruje on drukarką fiskalną, przekazując dane które mają zostać wydrukowane. Dodatkowo jest jednocześnie terminalem płatniczym firmy Verifone, światowego lidera w produkcji urządzeń do obsługi płatności. Dzięki temu możesz obsługiwać sprzedaż jaki i również przyjmować płatności bezgotówkowe.

Terminal posiada duży, czytelny, dotykowy wyświetlacz, na którym w świetny sposób można obsługiwać naszą aplikację. Dodatkowo klawiatura alfanumeryczna pozwala na obsługę oraz wprowadzanie danych. Wyposażony on jest w kondensatory, dzięki którym poza stacją dokującą czas jego pracy wynosi około 45 sek. Jest to wystarczający okres aby przekazać klientowi terminal celem wpisania PINu. Terminal zapewnia ponadto obsługę płatności kartami i został wyposażony we wszystkie niezbędne czytniki do obsługi kart magnetycznych, chipowych oraz zbliżeniowych.

Drukarka

Drukarka fiskalna, która jest jednocześnie spodem urządzenia, jest najwyższej klasy urządzeniem fiskalnym, spełniającym wymogi Ministerstwa Finansów. Otrzymało ono homologację Głównego Urzędu Miar potwierdzając zgodność z wymogami fiskalnymi online w Polsce.

Urządzenie posiada wbudowany, kolorowy wyświetlacz, który na bieżąco przekazuje informacje o rejestrowanych produktach. Dzięki wbudowanym stykom w podstawce, terminal ma zapewnione stałe zasilanie, w momencie gdy leży na swoim miejscu. Panel złącza znajdujący się na spodzie części fiskalnej umożliwia podłączenia sieci ethernet, szuflady na gotówkę, wagi lub czytnika kodów kreskowych.

Drukarka została wyposażona w moduł GSM, dzięki któremu bez dodatkowych opłat sprzęt będzie miał dostęp do sieci internetowej. Jeżeli zasięg jest niedostateczny, do drukarki można podłączyć opcjonalną antenę zewnętrzną wzmacniającą sygnał lub przewód ethernetowy RJ-45 z dostępem do własnej sieci. 

Większość czynności związanych z obsługą drukarki odbywa się poprzez aplikację na terminalu, jednak w pewnych przypadkach niezbędna jest obsługa za pomocą panelu drukarki i przycisków znajdujących się pod panelem np. do wymiany rolki papieru.

 

Włączanie i wyłączanie

Włączanie

  1. Upewnij się, że kasoterminal jest podłączony do zasilania.
  2. Na drukarce fiskalnej, pod wyświetlaczem dla klienta, naciśnij przycisk po lewej stronie wyświetlacza i przytrzymaj go przez około 3 sekundy. 

Wyłączanie

  1. Na drukarce fiskalnej, pod wyświetlaczem dla klienta, naciśnij przycisk po lewej stronie wyświetlacza i przytrzymaj go do momentu wyłączenia urządzenia ( około 3 sekundy).
  2. Na klawiaturze terminala przyciśnij czerwony przycisk i przytrzymaj go przez około 3 sekundy, a następnie wybierz opcję shutdown.

Filmik opisujący budowę urządzenia

Filmik opisujący pierwsze uruchomienie urządzenia

Pamiętaj!

  • Kasoterminal iPOS smart restartuje się samoczynnie raz na 24h. W przypadku gdy wyłączasz kasoterminal po dniu pracy, cykl 24 h będzie ponownie liczony od ponownego uruchomienia.