Obsługa urządzenia

Wstęp

Kasoterminal iPOS duet został zaprojektowany z myślą o codziennym użyciu przez sprzedawcę w warunkach sklepowych. Jest urządzeniem ergonomicznym, intuicyjnym w użyciu, trwałym i niewielkich rozmiarów, choć jego możliwości są naprawdę duże. Zapoznaj się niezbędnymi informacjami o sposobie użytkowania tego urządzenia, aby korzystanie z niego było jeszcze łatwiejsze.

Budowa urządzenia

Kasoterminal jest urządzeniem łączącym w sobie wysokiej klasy terminal płatniczy (górna część) oraz drukarkę fiskalną (dolna część), połączone ze sobą przewodem, zapewniając możliwość przekazania terminala klientowi.

Terminal

To urządzenie jest komputerem zapewniającym działanie aplikacji do prowadzenia sprzedaży i sterującym działaniem drukarki fiskalnej. Jest jednocześnie terminalem płatniczym firmy Verifone, światowego lidera w produkcji urządzeń do obsługi płatności. To sprawia, że tym samym urządzeniem można obsługiwać sprzedaż i jednocześnie przyjmować płatności kartami.

Urządzenie posiada czytelny, kolorowy, dotykowy wyświetlacz zapewniający obsługę wybranych funkcji aplikacji bezpośrednio na ekranie oraz trwałą i wygodną w obsłudze, podświetlaną klawiaturę pozwalającą na obsługę aplikacji oraz wprowadzanie danych. Terminal zapewnia ponadto obsługę płatności kartami i został wyposażony we wszystkie niezbędne czytniki do obsługi kart magnetycznych, chipowych oraz zbliżeniowych.

Drukarka

Drukarka fiskalna, stanowiąca spód urządzenia, na której spoczywa terminal, jest najwyższej klasy urządzeniem fiskalnym, spełniającym wymogi Ministerstwa Finansów, które otrzymało homologację Głównego Urzędu Miar potwierdzając zgodność z wymogami fiskalnymi w Polsce.

Urządzenie posiada wyświetlacz dla klienta prezentujący na bieżąco informacje o rejestrowanych towarach, panel złącz pozwalający na podłączenie urządzenia do internetu oraz takich jak czytnik kodów kreskowych, waga, czy szuflada na gotówkę oraz komorę na rolkę papieru termicznego.

Drukarka została ponadto wyposażona w modem GSM zapewniający łączność urządzenia bez względu na dostępność sieci komputerowej. Jeśli zasięg sieci komórkowej w miejscu prowadzenia sprzedaży jest niedostateczny, do drukarki można podłączyć opcjonalną antenę zewnętrzną wzmacniającą sygnał.

Większość czynności związanych z obsługą drukarki odbywa się poprzez aplikację na terminalu, jednak w pewnych przypadkach niezbędna jest obsługa za pomocą panelu drukarki i przycisków znajdujących się pod panelem.

 

 

Włączanie i wyłączanie

Włączanie

  1. Upewnij się, że kasoterminal jest podłączony do zasilania.
  2. Na drukarce fiskalnej, pod wyświetlaczem dla klienta, naciśnij przycisk po prawej stronie wyświetlacza i przytrzymaj go do momentu włączenia wyświetlacza dla klienta. UWAGA! W pierwszej kolejności uruchamiana jest drukarka - wyświetlacz terminala będzie pozostawał wyłączony przez ok. 30s od momentu włączenia drukarki.

Wyłączanie

  1. Na drukarce fiskalnej, pod wyświetlaczem dla klienta, naciśnij przycisk po prawej stronie wyświetlacza i przytrzymaj go do momentu wyłączenia urządzenia.