Zarządzanie urządzeniami

W każdym momencie możesz sprawdzić szczegóły dotyczące Twoich urządzeń, np. datę końca okresu gwarancji, przenieść urządzenie do innego sklepu, bądź dezaktywować jedno z nich.

Przypisanie urządzenia do sklepu

Dzięki iPOS web możesz w dowolnym momencie przypisać urządzenie do dowolnego sklepu. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku gdy w jednym sklepie masz np. remont.

 1. Przejdź do Konfiguracja/Urządzenia.
 2. Wybierz urządzenie z listy.
 3. W kolumnie szczegóły wybierz sklep, do którego ma być przypisane urządzenie.
 4. Aby zapisać, kliknij w przycisk zapisz.

Dezaktywacja urządzenia

Jest to świetny sposób na zmniejszenie kosztów miesięcznych. Dezaktywacja zablokuje sprzedaż na urządzeniu oraz nie będziemy za nie naliczać opłat miesięcznych. Dzięki tej funkcji możesz czasowo wyłączyć pojedyncze kasoterminale np. na okres martwy w biznesie sezonowym. 

 1. Przejdź do Konfiguracja/Urządzenia.
 2. Wybierz urządzenie z listy.
 3. W kolumnie szczegóły wybierz naciśnij w przycisk dezaktywuj.

Urządzenie zostanie dezaktywowane z początkiem kolejnego, pełnego miesiąca. Musisz również pamiętać, że nawet w momencie tymczasowej dezaktywacji urządzeń, powinieneś przekazywać raporty miesięczne do swojego działu księgowości. Dzięki kasoterminalom iPOS, generowanie powyższych dokumentów jest możliwe z poziomu drukarki fiskalnej. Więcej na ten temat znajdziesz w odpowiednich artykułach:

Aktywacja urządzenia 

 1. Przejdź do Konfiguracja/Urządzenia.
 2. Wybierz urządzenie z listy.
 3. W kolumnie szczegóły wybierz naciśnij w przycisk aktywuj.

Urządzenie zostanie aktywowane w przeciągu 1h. Pamiętaj aby po aktywacji wykonać na urządzeniu synchronizację konfiguracji:

 1. iPOS duet.
 2. iPOS smart.
 3. iPOS smart +.

Aktywacja modułu GPRS (dotyczy tylko iPOS duet)

Nawet po zakupie urządzenia w wersji Ethernet, w każdym momencie możesz aktywować bezprzewodowe połączenie internetowe. Aby aktywować moduł GPRS:

 1. Przejdź do Konfiguracja/Urządzenia.
 2. Wybierz urządzenie z listy.
 3. W kolumnie szczegóły, naciśnij w przycisk aktywuj za 200.00 PLN netto.
 4. W okienku które się pojawi, potwierdź zakup naciskając w przycisk aktywuj.

Pamiętaj!

 • Uruchomienie transmisji GPRS jest procesem nieodwracalnym. Po kliknięciu przycisku aktywuj otrzymasz maila  do systemu obsługi płatności iPOS. Po dokonania zapłaty i potwierdzeniu aktywacji przez iPOS w celu uruchomienia modemu konieczne będzie jednorazowe podłączenie kasoterminala do sieci Internet i wykonanie synchronizacji konfiguracji wywołanej ręcznie lub wykonanej automatycznie przy okazji raportu dobowego.